Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

7 podstawowych zalet jazdy na rolkach

2019-05-06
7 podstawowych zalet jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to bardzo przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Można jeździć wyczynowo albo rekreacyjnie, każdy rodzaj jazdy na rolkach ma wiele istotnych dla naszego zdrowia i sprawności zalet. Poznaj najważniejsze z nich!


1. Pomagają w odchudzaniu
Rolki są prawie tak samo skuteczne w odchudzaniu jak bieganie. W ciągu godziny jazdy można spalić aż do 700 kalorii.


2. Są bezpieczne dla stawów
Jazda na rolkach jest bezpieczniejsza dla naszych stawów od biegania, bo w znacznie mniejszym stopniu je obciąża. Ruch na rolkach jest płynny, nie wymaga żadnych zrywów, co sprawia, że kolana i kręgosłup nie są tak narażone na przeciążenia jak w trakcie biegu.


3. Jazda na rolkach angażuje do pracy wszystkie duże grupy mięśni
Podczas jazdy na rolkach pracują wszystkie mięśnie. Najintensywniej zaangażowane są mięśnie nóg (szczególnie czworogłowe) oraz pośladków. Dzięki temu rolki doskonale wpływają na wysmuklenie ud, łydek i nadanie jędrności pośladkom. Jeżdżąc na rolkach, wzmacniamy też mięśnie grzbietu i brzucha, które utrzymują kręgosłup w dobrej kondycji i pomagają zachować prawidłową postawę.


4. To bezpieczny sport
Do jazdy na rolkach nie ma prawie żadnych przeciwskazań. Uważa się ten rodzaj aktywności fizycznej za bezpieczny dla naszego zdrowia. Warto jednak przed wyjazdem w miasto opanować podstawy techniki, gdyż jeśli jeździmy dobrze, to ryzyko powstania jakiejkolwiek kontuzji jest minimalne.


5. Dotrzemy na nich w miejsca niedostępne samochodom
Na rolkach jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie tam, dokąd dochodzą asfaltowe chodniki czy ścieżki.


6. Ekologiczny i zdrowy środek transportu
Jeśli tylko warunki atmosferyczne są sprzyjające, warto zamienić samochód na rolki i tak dojeżdżać do pracy czy szkoły. Będzie to zdrowsze zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego, bo nie powoduje emisji szkodliwych dla atmosfery spalin.


7. Nowe znajomości
Ludzie jeżdżący na rolkach często nawiązują bliższe znajomości, bo łączy ich wspólna pasja. W wielu miastach organizowane są masowe imprezy nocne związane z jazdą na rolkach – tzw. night skating. Polega to na zbiorowym nocnym przejeździe głównymi ulicami miasta.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel