Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

BEZPIECZEŃSTWO (kaski marki UVEX)

2017-03-28
BEZPIECZEŃSTWO (kaski marki UVEX)
Tak wiemy, to kolejny artykuł odnośnie jeżdżenia w kasku na rowerze lub rolkach...

Dlaczego zwracamy szczególną uwagę na ten temat?  
Ponieważ tylko 30% rowerzystów w naszym kraju korzysta z kasku rowerowego, gdzie np. w Czechach jest to ok 80%.
Kolejnym czynnikiem było odwiedzenie fabryki niemieckiej  firmy UVEX  i  poznanie całego cyklu produkcyjnego kasków rowerowych.
Uwierzcie nam,  jeżeli wszystkie firmy wkładają tyle wysiłku w bezpieczeństwo, co UVEX to naprawde możemy czuć sie bezpieczni.
Oczywiście każdy może powiedzieć, że jest to jakieś tam gadanie, promowanie marki itp., natomiast mamy na to mocne dowody.
Jednym z  dowodów jest  fakt, że firma Uvex posiada własne laboratorium, gdzie przed ostatecznym oddaniem kasku do TÜV SÜD, jest on poddawany całemu procesowi kontroli jakości i bezpieczeństawa. Jest to jeden z niewielu producentów, który tworząc dla nas kask stosuje różne matryce, z innym obwodem głowy dając nam optymalne dopasowanie. W jego produktach znajdziemy najwyższej jakości policarbonaty w przeróżnych kolorach, które nadają kaskom wysoką sztywność i odporność na uderzenia. Za ich lekkość i amortyzację podczas uderzenia odpowiada technologia inmould lub double inmould z wykorzystaniem pianki EPS (polistyren). Wszystkie elementy służące do regulacji  są składane i montowane w kaskach ręcznie.

Jednym słowem, jeżeli szukacie sprawdzonego bardzo dobrze zrobionego kasku rowerowego lub rolkowego nie przechodźcie obojetnie obok kasków właśnie tej marki.
Na koniec, aby dodać trochę dramaturgii podczas wyboru tego jedynego, najładniejszego i najwygodniejszego kasku zdradzimy wam mały sekret: w fabryce produkowana jest jeszcze jedna marka i jest nią niemiecka Alpina.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę was zainteresowaliśmy tematem i goraco zachęcamy do podjęcia wyzwania, jakim jest zakup kasku do jazdy na rolkach lub rowerze. Nie musi być to wcale UVEX czy Alpina, ma to być kask, który jest wygodny, ładny, a przede wszystkim spełnia normy bezpieczeństwa.  

Pamiętajcie, głowa jest tylko jedna i warto ją chronić.

Udanego sezono rowerowo-rolkowego.
pixelpixelpixelpixelpixelpixel