Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ROWERY GÓRSKIE

( ilość produktów: 46 )
MarkaMarka
Rodzaj ramyRodzaj ramy
SezonSezon
Typ hamulcaTyp hamulca
Rozmiar kołaRozmiar koła
PłećPłeć
Kolor dominującyKolor dominujący
+ Rozwiń- Ukryj
RozmiaryRozmiary
  • Rozmiar
Ilość biegówIlość biegów
+ Rozwiń- Ukryj

ROWERY GÓRSKIE

Profesjonalne rowery górskie to zupełnie inna bajka niż szalenie popularne 15 lat temu górale dostępne w każdym markecie. Rowery górskie, obecnie często łączone z rowerami MTB i rowerami enduro, zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających trasach i użytkownikach – a to wiąże się ze specjalnymi zabezpieczeniami i rozwiązaniami technicznymi, których na próżno szukać w innych modelach.Jeszcze do niedawna rower górski prawie zawsze oznaczał koło o średnicy 26 cali. Dziś bez problemu zaopatrzyć się można w modele o średnicy 27,5 oraz 29 cali. Rowery enduro, rowery MTB i modele górskie różnią się również innymi detalami.

Rowery MTB - 26 cali

Mniejsze koła będące na wyposażeniu rowerów MTB, różnią się od swoich większych braci stosowanych w rowerach miejskich i turystycznych wysoką dynamiką, zwrotnością i lekkością.

Średnica 26 cali jest stworzona do tras krętych z wieloma stromymi podjazdami. Rower MTB zaopatrzony w takie koła ma świetną przyczepność i płynnie się nim manewruje – a to oznacza szybki czas reakcji przy ewentualnych przeszkodach czy zagrożeniach.

Rowery enduro - 29 cali

29-calowa średnica to raj dla osób kochających prędkość i trudne trasy. Rowery enduro o tych kołach są bardzo szybkie i stabilne. Świetnie radzą sobie z długimi podjazdami, trudnymi warunkami pogodowymi oraz dużymi nierównościami terenu.

Rowery górskie - 27,5 cala

To rozwiązanie pośrednie. Łączy w sobie to, co najlepsze z kół o średnicy 26 i 29 cali. Te koła gwarantują świetną przyczepność. Dlatego rowery górskie w nie wyposażone pokonują strome podjazdy bez rezygnacji z dużej prędkości.

Rower górski niejedno mają imię. Nazywane są m.in. góralami, rowerami MTB, All mountain czy rowerami enduro.  Choć każdy z wymienionych modeli przeznaczony jest do mniej lub bardziej agresywnej jazdy, to mają one kilka cech wspólnych: amortyzację przednią i tylną, bardzo komfortowe siodełko, solidną i masywną konstrukcję, grube opony i wysokiej klasy system hamowania.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel