Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego warto inwestować w oryginalne części rowerowe?

2019-10-14
Dlaczego warto inwestować w oryginalne części rowerowe?

Oryginalne części do roweru to pewna inwestycja

Oryginalne części rowerowe pozwalają na sprawną naprawę usterek lub ulepszenie jednośladu zgodnie z wymaganiami producenta i specyfiką modelu jednośladu. Ani zamienniki, ani tym bardziej “podróbki” z niepewnego źródła takiej pewności nam nie dają. Na wszelkie decyzje zakupowe największy wpływ mają względy finansowe. Oczywiście oryginalne elementy są droższe niż nieoryginalne. Jednak pamiętajmy, że za ceną w zdecydowanej większości przypadków stoi jakość. Zapewne wiele osób w tym momencie nie do końca zgodzi się z tym stwierdzeniem, jednak w przypadku rowerów z górnej półki, a także wielu modeli z półki średniej, ta zasada zdecydowanie się sprawdza. Wysoka jakość, idealne dopasowanie i gwarancja prawidłowego działania - tego możemy się spodziewać po częściach oryginalnych, natomiast nie zawsze mamy to zapewnione w przypadku zamienników.

Kiedy zdecydowanie warto sięgnąć po części oryginalne?

Przede wszystkim części oryginalne są rekomendowane osobom, które jeżdżą na rowerze wyczynowo. W tym przypadku mamy zwykle do czynienia z rowerami z wyższej półki, w których konieczne jest zastosowanie elementów naprawdę dobrej jakości. Wydając jeden raz więcej, mamy pewność sprawnego i bezproblemowego działania przez dłuższy czas. W konsekwencji więc taki świadomy zakup może okazać się wręcz bardziej opłacalny niż kilkukrotna wymiana elementów, które nieustannie ulegają uszkodzeniom z powodu słabej jakości. Warto też pamiętać, że sprawne działanie roweru to również nasze bezpieczeństwo, a na tym nigdy nie należy oszczędzać.

Również amatorzy, którzy regularnie oddają się pasji rowerowej, powinni zadbać o swój sprzęt, sięgając po oryginalne produkty, szczególnie jeśli są to elementy, które odpowiadają bezpośrednio za kwestie bezpieczeństwa.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel