Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy?

2019-12-05
Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy?

Chociaż noszenie kasku nie jest obowiązkowe, to jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze należy o nim pamiętać, gdyż chroni naszą głowę przed poważnymi urazami. Nawet podczas krótkiej jazdy rowerem do pracy może dojść do niefortunnego wypadku, podczas którego możemy uderzyć głową o nawierzchnię. Odpowiednio dobrany kask amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza czaszkę przed uszkodzeniami.

Skoro już wiesz, dlaczego zdecydowanie powinieneś mieć na głowie kask rowerowy, dowiesz się jeszcze, w jaki sposób powinieneś go wybrać.

Co musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru kasku rowerowego?

  • Dokładnie zmierz obwód swojej głowy, aby dobrać rozmiar kasku. Na podstawie tabeli podanej przez producenta możesz sprawdzić, jaki rozmiar kasku będzie odpowiedni dla ciebie. Bez względu na to, czy zakupu robisz w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, przed pierwszą podróżą przymierz kask i sprawdź, czy odpowiada ci jego kształt.
  • Dobierz kask adekwatnie do stylu i warunków jazdy na rowerze. Dostępne modele kasków przystosowane są do różnych zastosowań. W ofercie naszego sklepu można znaleźć kaski rowerowe m.in. MTB, do jazdy miejskiej czy specjalne opracowane dla dzieci. Dlaczego to ważne? Ponieważ kaski w zależności od ich zastosowania mogą różnić się pewnymi właściwościami.
  • Zwróć uwagę na liczbę i wielkość otworów wentylacyjnych. Są one bardzo ważne zarówno w przypadku jazdy na rowerze miejskim, jak i rowerze górskim. To bardzo ważny element wpływający na komfort i przyjemność jazdy.
  • Sprawdź też rodzaj tworzywa oraz precyzję wykonania kasku. Kask musi być jak najbardziej wytrzymały, a jednocześnie lekki. Powinien zapewniać odpowiedni poziom amortyzacji, a także trwałość, aby służyć nam dłużej niż przez jeden sezon.
  • Wygoda użytkowania kasku zależy również od systemu regulacji kasku. Doskonałym przykładem ciekawego rozwiązania z tego zakresu jest System Monomatic dzięki, któremu możemy regulować pasek podbródka za pomocą jednej ręki.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel