Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie akcesoria rowerowe przydadzą się początkującemu rowerzyście?

2019-08-20
Jakie akcesoria rowerowe przydadzą się początkującemu rowerzyście?

Kupno roweru to tak naprawdę dopiero początek przygody z tym jednośladem. Nawet początkujący rowerzysta wie, że poza rowerem do jazdy przydadzą mu się również różnego typu akcesoria rowerowe. I to niezależnie od stylu, w którym zamierza ćwiczyć jazdę. W niniejszym wpisie przyglądamy się akcesoriom pomocnym początkującemu rowerzyście. Zapraszamy do lektury.

Niezbędnik początkującego rowerzysty

By móc poruszać się po drogach (i bezdrożach!), rower powinien być wyposażony w kilka ważnych akcesoriów. Są to elementy umożliwiające bezpieczne poruszanie się w trasie i jednocześnie niestwarzanie zagrożenia na drodze. Wśród nich znajdziemy m.in. światło tylne migające lub odblaskowe oraz światło przednie, do wyboru halogenowe lub LED. Do elementów obowiązkowych należy również zaliczyć dzwonek rowerowy lub jakikolwiek inny sygnał, byle nie był on przeraźliwy w dźwięku. Dla dzieci i wszystkich dbających o własne bezpieczeństwo nieodłączną częścią rowerowej jazdy będzie też kask. Nie jest on wyposażeniem obowiązkowym cyklisty, ale dobrze jest zabezpieczyć głowę przed urazami. Podobnie rzecz się ma z lusterkiem – nie jest ono obowiązkowe jednak łatwiej w nie zerknąć początkującemu rowerzyście, niż odwracać głowę w trakcie jazdy.

Akcesoria dla wygody rowerzysty

Co jeszcze może się przydać rowerzyście? Z całą pewnością szereg akcesoriów umożliwiających szeroko pojętą wygodę jazdy. Będzie to na przykład... odpowiednie siodło. Fabrycznie montowane siodełka nie są z reguły ani zbyt wygodne, ani specjalnie funkcjonalne. Warto więc zaopatrzyć się w siodło, które nie tylko zapewni komfortową jazdę, ale i mniejszy nacisk masy ciała na elementy układu kostnego jadącego. Dobrze, by równocześnie siodło było lekkie i dawało możliwość podczepienia lampy tylnej lub sakiewki z narzędziami. Tak, narzędzia również mogą okazać się przydatne. Najlepiej, żeby zestaw był w stanie obsłużyć wszystkie typy śrub i nakrętek w danym rowerze oraz miał zgrabną, kompaktową formę. Do narzędzi warto również zaliczyć pompkę, najlepiej taką, którą da się przymocować do roweru, tak samo jak uchwyt i pasujący do niego bidon. Dzięki tym akcesoriom możemy bezpiecznie i wygodnie wyruszyć w pierwszą trasę.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel