Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie ochraniacze do jazdy na rolkach?

2019-01-25
Jakie ochraniacze do jazdy na rolkach?

Obecnie większość osób jeżdżących na rolkach zakłada kask. Na szczęście coraz rzadziej można spotkać “ryzykantów”, którzy podczas jazdy pozostawiają swoją głowę niezabezpieczoną. Niestety wciąż zapominamy o odpowiedniej ochronie innych części ciała - nadgarstków, kolan i łokci. A to właśnie te części ciała są najbardziej narażone na kontuzje w przypadku ewentualnego upadku. Ochraniacze są tak samo ważne jak kask. Powinni je zakładać wszyscy, bez względu na wiek, preferowany styl jazdy czy doświadczenie. Co ciekawe, większość zaawansowanych rolkarzy, którzy trenują ten sport regularnie, traktuje ochraniacze za jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Problem zwykle pojawia się w przypadku amatorskich miłośników rolek, którzy zbyt lekkomyślnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa.

Ochraniacze na nadgarstki, kolana i łokcie

  • Ochraniacze na nadgarstki. Są bardzo ważne, ponieważ to właśnie nadgarstki są najbardziej narażoną częścią ciała podczas jazdy na rolkach. W przypadku upadku to właśnie za pomocą rąk próbujemy amortyzować upadek. Za sprawą odpowiednio dobranych ochraniaczy jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko otarć, a nawet poważniejszych obrażeń i urazów. Dlatego bardzo ważne jest optymalne usztywnienie nadgarstka, jak i ochrona skóry dłoni.
  • Ochraniacze na kolana. Nieco rzadziej upada się bezpośrednio na kolana, jednak gdy dojdzie do takiej sytuacji, można nabawić się naprawdę poważnych kontuzji. Wiele osób obawia się jednak, że ochraniacze na kolanach będą ograniczać swobodę jazdy. Nie jest to jednak prawda. Są one konstruowane w taki sposób, aby nie usztywniać kolan, a jedynie zapewniać im ochronę w przypadku kontaktu z podłożem oraz odpowiedni stopień amortyzacji. Podczas wyboru ochraniaczy na kolana trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość i wykonanie, ale i idealne dopasowanie i mocowanie do ciała. Tylko ochraniacze idealnie dopasowane do ciała będą w stanie zabezpieczyć kolana i nie przyczyniać się do niepotrzebnego dyskomfortu.
  • Ochraniacze na łokcie. Są szczególnie ważne dla początkujących rolkarzy. Konstrukcja ochraniaczy na łokcie jest podobna jak modeli przeznaczonych na kolana, różnice widoczne są jednak w kształcie i rozmiarze. Nie usztywniają, więc pozostawia swobodę ruchów rąk, jednak zapewniają solidną amortyzację i chronią skórę przed otarciami.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel