Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rodzaje rolek – przegląd

2019-05-10
Rodzaje rolek – przegląd

Chcesz kupić rolki? Doskonale! Jednak najpierw poznaj ich różne rodzaje dostępne w sklepach, żeby wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę kilka czynników: umiejętności, częstotliwość jazdy oraz jak zamierzasz na nich jeździć – czy będzie to jazda typowo rekreacyjna, sportowa czy może interesuje Ciebie wykonywanie tricków?


Oto podstawowe rodzaje rolek:


Rolki rekreacyjne/fitness


To najpopularniejszy rodzaj rolek. Ich przeznaczeniem jest jazda rekreacyjna, czyli taka, podczas której najważniejszy jest relaks. Taki typ jazdy jest stosunkowo mało intensywny, ale sprawdza się doskonale także jako sposób na spalenie zbędnych kalorii. Rolki tego typu nadają się do jazdy na przygotowanym terenie, musi być to płaska nawierzchnia. Buty tych rolek gwarantują doskonałą wentylację i dobre trzymanie stopy.


Rolki dziecięce


Są to rolki regulowane. But daje możliwość dopasowywania do wielkości rosnącej stopy, można go powiększać nawet o 5 rozmiarów. Dzięki takiej konstrukcji, rosną razem z naszym dzieckiem i nie trzeba kupować nowych rolek na każdy sezon. Dziecięce rolki są zazwyczaj wyposażane w wolniejsze łożyska oraz miękkie kółka, które powodują, że nie są za szybkie dla początkujących i ułatwiają naukę jazdy.


Rolki agresywne


Jest to rodzaj rolek o małych, twardych kółkach i mocnej budowie. Charakteryzują się dużym stopniem sztywności. Są dedykowane do jazdy w skate parkach. Sprawdzą się podczas wykonywania ślizgów na poręczach czy murkach, skokach, skomplikowanych kombinacjach i trikach. Twarde kółka gwarantują dobrą przyczepność, a ich mały rozmiar powoduje, że tego typu rolki są niesamowicie zwrotne.


Rolki szybkościowe


Są stworzone dla ludzi kochających rozwijać duże prędkości. Wyróżniają się wytrzymałością oraz lekką konstrukcją. Ich kółka są twarde i duże – od 90 mm wzwyż. But może być niski (dla zaawansowanych rolkarzy) albo wysoki (polecany dla zaczynających przygodę z szybką jazdą).


Rolki hokejowe


Jak sama nazwa wskazuje służą do gry w hokeja – zarówno tej zawodowej, jak i rekreacyjnej. Są stabilne, solidne, sztywne i zwrotne. Profesjonalne modele są pozbawione hamulca.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel