Zapraszamy do naszej nowej lokalizacji u. Rydlówka 20 (wejście B )
Kontakt: +48 511 050 050
Sklep rowerowy w galerii M1 działa bez zmian
Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozgrzewka przed jazdą na rolkach

2019-02-05
Rozgrzewka przed jazdą na rolkach

Rolki cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. I nic w tym dziwnego! Jest to sport praktycznie dla każdego - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezbędny sprzęt do jego uprawiania (czyli rolki, kask i ochraniacze zapewniające bezpieczeństwo) jest przystępny cenowo. Wystarczy tylko wyjść na zewnątrz, znaleźć równą nawierzchnię drogową, np. ścieżkę rowerową, i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Niestety wiele osób zapomina o tym, że przed jazdą na rolkach należy wykonać krótką rozgrzewkę, dokładnie tak samo, jak w przypadku każdego innego treningu fizycznego. Dzięki rozgrzewce nie tylko polepszyć komfort jazdy i unikniemy nieprzyjemnych zakwasów, ale również możemy uniknąć ewentualnych kontuzji.

Dlaczego rozgrzewka jest tak ważna?

Rozgrzewka to przygotowanie ciała do treningu. Jest równie ważna co sama aktywność fizyczna oraz późniejszy odpoczynek i regeneracja. Co ważne, o rozgrzewce powinni pamiętać wszyscy - profesjonaliści, amatorzy, osoby jeżdżące na rolkach regularnie, jak i ci, którzy uprawiają ten sport wyłącznie okazjonalnie.

Podczas ćwiczeń wprowadzających rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie. Dzięki czemu są one bardziej przygotowane do wysiłku, jaki na nie czeka. Jest to jeden z najlepszych sposobów na ochronę ciała przed niechcianymi kontuzjami. W ten sposób można nie tylko uniknąć zbytniego naprężenia mięśni, które prowadzi do zakwasów, ale również bólu i skręceń kostki, naciągnięć i skurczów mięśni.

Rozgrzewka przed jazdą na rolkach. Przykładowe ćwiczenia

  • Stań w pozycji wyprostowanej, złącz nogi, a następnie spróbuj sięgnąć dłońmi tak nisko, jak to tylko możliwe, starając się dotknąć stóp lub podłoża.
  • Rozłóż nogi i wykonując wymachy tułowiem, staraj się dotknąć dłońmi prawej ręki lewą stopą i odwrotnie.
  • Usiądź na podłożu, złącz stopy razem i staraj się przyciskać uda jak najbardziej do podłoża.
  • Wykonaj kilkanaście wymachów prawą i lewą ręką naprzemiennie.
  • Spleć palce i staraj się podnieść wyprostowane ręce nad głowę.
  • Spleć palce i staraj się wyciągać ręce maksymalnie przed siebie (do całkowitego wyprostowania rąk).
  • Połóż dłonie na dolnej części pleców, następnie staraj się “wypchnąć” brzuch do przodu tak daleko, jak to tylko możliwe.
  • Wykonuj mocne obroty tułowiem w lewo i prawo.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixelpixel