Kontakt w sprawie rolek: +48 511 050 050 Kontakt w sprawie rowerów: +48 12 686 30 65
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Dlaczego warto inwestować w oryginalne części rowerowe?
Decydując się na zakup części rowerowych, możemy wybierać spomiędzy produktów oryginalnych, jak i szeregu różnorodnych zamienników. W praktyce jednak okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo kupić oryginały. Podrabianie komponentów rowerowych to obecnie niestety bardzo częsta praktyka, obejmująca nie tylko jednoślady z niższej i średniej półki, ale również te z półki wysokiej, w tym modele wyczynowe. Zakup zamienników czy “podróbek” bardzo często okazuje się nieopłacalny, a niejednokrotnie wiąże się też ze sporym ryzykiem. Tak naprawdę tylko oryginał daje nam stuprocentową pewność, że nasz rower nawet po większych usterkach nadal będzie działał jak należy.
Czytaj więcej
Wrotki czy rolki? Co wybrać?
Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku para wrotek była marzeniem niemal każdego dziecka, a kto je miał, od razu stawał się najpopularniejszym dzieckiem w okolicy. Z kolei lata 90. to bezdyskusyjny prymat rolek: ulice i chodniki zaroiły się wprost od jeżdżących na nich dzieci oraz... dorosłych. Dziś wrotki, z powodu mody na produkty retro powoli wracają do łask, ale i rolki cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Co więc wybrać, wrotki czy rolki?
Czytaj więcej
Jakie akcesoria rowerowe przydadzą się początkującemu rowerzyście?
Kupno roweru to tak naprawdę dopiero początek przygody z tym jednośladem. Nawet początkujący rowerzysta wie, że poza rowerem do jazdy przydadzą mu się również różnego typu akcesoria rowerowe. I to niezależnie od stylu, w którym zamierza ćwiczyć jazdę. W niniejszym wpisie przyglądamy się akcesoriom pomocnym początkującemu rowerzyście. Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
Łożyska do rolek – podstawowe informacje

Rolki składają się z butów oraz kółek. Jednak między kółkami a butem jest jeszcze bardzo ważny element, bez którego jazda na rolkach nie byłaby możliwa, mowa o łożyskach. To one zapewniają nam płynność i szybkość jazdy, dlatego warto wybrać je świadomie i odpowiednio o nie dbać.
Czytaj więcej
Rodzaje rolek – przegląd
Chcesz kupić rolki? Doskonale! Jednak najpierw poznaj ich różne rodzaje dostępne w sklepach, żeby wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę kilka czynników: umiejętności, częstotliwość jazdy oraz jak zamierzasz na nich jeździć – czy będzie to jazda typowo rekreacyjna, sportowa czy może interesuje Ciebie wykonywanie tricków?
Czytaj więcej
7 podstawowych zalet jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to bardzo przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Można jeździć wyczynowo albo rekreacyjnie, każdy rodzaj jazdy na rolkach ma wiele istotnych dla naszego zdrowia i sprawności zalet. Poznaj najważniejsze z nich!

 
Czytaj więcej
Jak zadbać o swój rower przed sezonem wiosennym?

Przynajmniej raz do roku powinniśmy dokonać dokładnego przeglądu naszego roweru, z uwzględnieniem wszystkich części rowerowych. Jeśli zamierzamy jeździć nim zimą, najlepiej zrobić to jesienią. Jeżeli jednak w okresie zimowym rezygnujemy z przemieszczania się rowerem, na początku wiosny powinniśmy dokładnie ocenić stan naszego pojazdu dwukołowego, a następnie odpowiednio przygotować go do nowego sezonu.

 
Czytaj więcej
Rower zimą. Jak jeździć na rowerze zimą?
Temat tego artykułu zawiera pytanie: jak jeździć zimą na rowerze, ale warto też zastanowić się, czy w ogóle powinniśmy korzystać z jednośladów w miesiącach zimowych. Otóż rozważny rowerzysta poradzi sobie w różnych warunkach pogodowych.
Czytaj więcej
Przydatne akcesoria dla rolkarzy

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wraca sezon na rolki! Pora wyciągnąć na światło dzienne sprzęt, sprawdzić jego stan techniczny, a także skompletować dodatkowe akcesoria, które mogą być przydatne podczas jazdy. Pomocny w tym będzie nasz artykuł, w którym przedstawiamy przykłady najważniejszych akcesoriów rolkarskich, które mogą przydać się każdemu - zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom jazdy na rolkach.

 
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel